20 учасників проекту «Українські біженці з ВІЛ, які живуть в Польщі, залучені до політики та практики в галузі ВІЛ», за підтримки VIIV Healthcare (GIPA Accelerator Fund), пройшовши Навчальну програму, перейшли до найцікавішого етапу – це розробка ініціатив у воєводствах, в яких вони живуть, спрямованих на підтримку ВІЛ-позитивних громадян України  та представників із ключових груп, які знаходяться під тимчасовим захистом у Польщі.

Це унікальний досвід співпраці, який об’єднує польських та українських активістів у досягненні спільних цілей. Команди українських активістів та польських менторів підготували ініціативи у вигляді міні-проектів та здійснюють організаційну діяльність для реалізації цих ініціатив.

Далі, у процесі реалізації цих Ініціатив, ми будемо ділитися з вами новинами та інсайтами від наших активістів проєкту. А зараз – кілька відгуків учасників, після проходження Програми навчання

Любов Тен, учасниця проєкту

«Тренінги AFEW у Варшаві були дуже плідними. Живе спілкування з тренерами та іншими учасниками допомогло розібратися в складних питаннях, які виникали на кожному кроці. Як допомогти тим, хто цього потребує, захистити свої права, як отримати медичну допомогу, створити власну благодійну організацію… Закони і практика їх застосування. Дуже важливо, щоб це була не тільки теорія. Завдяки практичним заняттям я швидко зрозуміла, як її застосовувати.  І, звичайно, підтримка тренерів була безцінною».

Євген Вісков, учасник проекту

«Тренери не просто знають роботу громадського сектору з точки зору місцевого активіста. Завдяки міжнародному досвіду вони чудово бачать проблеми іноземців, які потребують допомоги і які не знайомі з польською реальністю, вони бачили наші потреби, можливо, навіть на випереджування. А ще вони дуже надихаючі люди: коли фахівець і юрист, і психолог, або медик і економіст, це дуже круто. Це не сума компетенцій, це продукт. І дивлячись на них, розумієш, що можливо все!

Ганна Арябінська, учасниця проекту:

«Літні тренінги у Варшаві для української ВІЛ+спільноти стали незабутньою психологічною підтримкою, насиченням необхідною інформацією, актуальною для українських мігрантів та особистим контактом з тренерським штабом.

Особисто для мене це також гарний приклад гендерно-чутливих, інклюзивних заходів. Навчання буле настільки ефективним завдяки вдало підібраним темам, відмінному складу тренерів, логістиці, харчуванню, а головне, що дуже важливо для мене, як для мами, яка сама піклується про своїх дітей, це можливість відвідувати заходи разом зі своїми дітьми та організація догляду та розважальних заходів для них під час моєї зайнятості!

Для повного занурення в теми консультування та структури медичної системи, плідної роботи в групах та максимального включення в практичну частину занять були створені та продумані ефективні умови: гармонійний баланс між теоретичним онлайн-навчанням та очними зустрічами, що принесло психологічну підтримку, стабілізацію групи та допомогло сформувати ідеї для міні-проектів та мобілізації спільноти на можливість відкриття власної Фундації (реєстрації саме організації спільноти, в якої є потреба серед представників ключових груп із числа біженців з України)

Проект об’єднав нас та зробив більш свідомими у реалізації наших ініціатив у наших містах та воєводствах, надав можливість прямої співпраці з польськими ГО,  менторства  з їх боку та підтримки у реалізації спільних ініціатив».

Наталія Тюнягіна, учасниця проекту:

«Участь у проекті надзвичайно корисна для мене і навіть перевершила мої очікування.

Перш за все, хочу відзначити високий професіоналізм тренерів. Вони не тільки володіють глибокими знаннями в своїй галузі, а й володіють унікальним підходом до кожного з учасників. Завдяки їхній експертизі та емпатії я зрозуміла багато нового та відкрила шляхи розвитку в напрямку консультування та соціальної активності в Польщі в цілому.

Також хочу відзначити надзвичайно ефективну методику викладання. На кожному етапі нам надавали практичні інструменти, які можна використовувати в реальних ситуаціях. Це допомогло мені відчувати впевненість у своїх діях і бачити конкретні результати.

Найціннішим для мене було спілкування з іншими учасниками. Ми обмінювалися досвідом, вчилися один у одного і підтримували. Це допомогло підвищити мою мотивацію та розширити кругозір.

Завдяки проекту я відчула, що стала більш компетентною і впевненою у своїх силах і безмежно вдячна організаторам за цей чудовий досвід».